Brands

Discover a diverse selection of renowned brands that stand for quality and innovation. Here you will find products that combine functionality with modern design.

Vom-Achterhof-Logo
bioKontor Logo
VITLAOVE Logo
Cellavita-logo
Bedrop Logo
Echt Vital Logo
Lebenskraftpur-marken-logo
Thats Me Organic Logo
Hello Simple Logo
Lovehealing Logo

509 products

Bio Spirulina und Chlorella Presslinge - vegan - VITALOVE - Naturprodukte
Organic Spirulina and Chlorella Tablets - Vegan
contains 100% pure natural powder
Sold Out Bio
Rating: 5.0 out of 5
Price: CHF 15.50
Lockige mittelbraune Haare kunstvoll zu einem Knoten gestylt, Haarfarbe natürlich
Professional Plant Hair Color "Cool Middle Brown"
cool medium brown
Sold Out
Rating: 3.0 out of 5
Price: CHF 19.95
Bio Triphalapulver - VITALOVE - Naturprodukte
Organic Triphala Powder
Indian organic Triphala powder from certified organic cultivation
Bio
Rating: 5.0 out of 5
Price:From CHF 13.90
Bio-Maca Schwarz Kapseln (Vita) - VITALOVE - Naturprodukte
Organic Black Maca Capsules (Vita)
Organic
Sold Out Bio
Rating: 4.5 out of 5
Price:From CHF 13.45
Festes Shampoo intensiv in Recyclingkarton, vegan, handmade, Bio Arganöl, Brennnessel, Rosmarin.
Solid Shampoo "intensive" for Oily & Flaky Scalp 40g Handmade with Nettle & Rosemary (Vegan)
vegan
Bestseller Vegan
Rating: 5.0 out of 5
Price: CHF 13.90
Bio Salbei - VITALOVE - Naturprodukte
Organic Sage
pure sage shredded - 100% natural
Bio
Rating: 5.0 out of 5
Price:From CHF 7.90
Veganes Seifensäckchen aus Agaven-Fasern - super praktisch! - VITALOVE - Naturprodukte
Vegan soap bag made from agave fibers - super practical!
From agave fibers
Bestseller Vegan
Price: CHF 2.90
Bio Borretschöl nativ kaltgepresst 250ml - VITALOVE - Naturprodukte
Organic Virgin Cold-Pressed Borage Oil 250ml
from certified organic cultivation
Sold Out Bio
Rating: 5.0 out of 5
Price: CHF 19.90
Gesichtsmaske rosa Tonerde - VITALOVE - Naturprodukte
Pink Clay Face Mask
Face mask and hair care
Sold Out Vegan
Rating: 5.0 out of 5
Price: CHF 7.95
Bio Nachtkerzenöl Kapseln - VITALOVE - Naturprodukte
Organic Evening Primrose Oil Capsules
vegan capsules – with plant-based capsule shell made of HPMC
Sold Out Bio
Price:From CHF 19.90
Basenbad Vita 1000 g - VITALOVE - Naturprodukte
Alkaline Bath Vita 1000 g
Original Rügen Healing Chalk
Vegan
Rating: 5.0 out of 5
Price: CHF 16.95
BIO-Haarmaske & Spülung Aloe 2 in 1 Intensive Hair Care 200ml - VITALOVE - Naturprodukte
Organic Hair Mask & Conditioner Aloe 2 in 1 Intensive Hair Care 200ml
Regeneration & Repair
Sold Out Bestseller Bio
Rating: 5.0 out of 5
Price: CHF 24.90
Propolis Extrakt Tinktur mit Pipette 20% - 30ml - VITALOVE - Naturprodukte
Propolis Extract Tincture with Pipette 20% - 30ml
ideal support & all-rounder
Bestseller Vegan
Rating: 5.0 out of 5
Price: CHF 19.90
BIO-Flohsamenschalen-500g-VITALOVE
Organic Whole Psyllium Husks (99% Purity) - 500 g
99% purity – high-quality processing for the best quality
Sold Out Bio
Rating: 5.0 out of 5
Price: CHF 10.95 Unit price: CHF 21.90 CHF/kg
Sango-Meeres-Koralle-Pulver-500g-VITALOVE
Sango Sea Coral Powder - 500 g
Premium quality from Okinawa (Japan) – origin of the Sango coral in crystal-c...
Bestseller
Rating: 4.5 out of 5
Price: CHF 36.95 Unit price: CHF 73.90 CHF/kg
Bio Cordyceps Sinensis Kapseln (Vita) - VITALOVE - Naturprodukte
Organic Cordyceps Sinensis Capsules (Vita)
Vegan
Bio
Rating: 5.0 out of 5
Price:From CHF 35.90
Bio-Maca-Pulver-500g-VITALOVE
Organic Maca Powder - 500 g
100% natural & organic certified: Free from additives, carriers, or preservat...
Bio
Rating: 5.0 out of 5
Price: CHF 11.95 Unit price: CHF 23.90 CHF/kg
Bio Süssholzwurzel - VITALOVE - Naturprodukte
Organic Licorice Root
cut and dried
Bio
Rating: 5.0 out of 5
Price:From CHF 8.90
Bio Gerstengraspulver 180 Kapseln - VITALOVE - Naturprodukte
Organic Barley Grass Powder 180 Capsules
contains 100% pure organic barley grass powder
Bio
Rating: 5.0 out of 5
Price: CHF 14.90
D-Mannose Powder - 99% high purity (natural)
D-Mannose Powder - 99% high purity (natural)
Vegan
Sold Out Bestseller Vegan
Rating: 3.0 out of 5
Price: CHF 25.90
Biotin Capsules (Vitamin B7) - 180 Capsules
Biotin Capsules (Vitamin B7) - 180 Capsules
10,000 µg bioactive D-Biotin per capsule: High-dose daily amount in just one ...
Vegan
Rating: 5.0 out of 5
Price: CHF 22.95